Dva najlepšie romantické filmy všetkých čias

Podľa prieskumov sú romanťáky tým najlepším žánrom pre ľudí ktorí idú spolu prvýkrát na rande.  Je to istá voľba, vaša nová priateľka sa pritom nebude nudiť a zývať v kine a vy sa môžete venovať jej pokiaľ ona pozerá na plátno.

DUCH (1990)

Tento film vznikol po veľkách počiatočných problémoch, pretože režisérovi Jerrymu Zuckerovi vôbec nikto neveril, že film v ktorom má byť hlavný hrdina väčšinu času mŕtvy môže u divákov fungovať. Jerry robil kastingy na hlavného hrdinu a postupne mu účasť odmietli úplne všetky veľké hviezdy ktoré na kasting pozval. Medzi nimi aj Costner, Brosnan a iní. Nakoniec dal túto úlohu mladému Patrickovi Swayzemu ktorého táto rola vystrelila v jeho kariére. Do úlohy jeho manželky obsadil vtedy tiež nie veľmi známu Demi Moore. Patrick sa v role bankového úradníka Sama po tragickej udalosti stáva duchom ktorý sa vracia zo záhrobia aby ochraňoval svoju lásku Molly (Demi Moore). Podľa mnohých ankiet ktoré robili v USA medzi ženami, je snímka DUCH asi najlepším romantickým filmom všetkých čias !!

TITANIC (1997)

Táto rola vo filme slávneho Jamesa Camerona vystrelila vtedy mladého Lea DiCapria a Kate Winslet. V kinách neostala jediná vreckovka suchá keď Kate pustila ruku Dicapria držiaceho sa trosiek z vraku Titanicu, aby sa navždy potopil do chladných vôd atlantického oceánu.  Tragická láska dvoch mladých ľudí na pozadí najväčšej lodnej katastrofy v dejinách 20.storočia hviezdila v kinách po celom svete a zarobila Jamesovi Cameronovi stovky milionov dolárov.

V ďalšom dieli nášho seriálu o najlepších filmoch, budeme písať o najlepších filmoch s kasíno tématikou.

Comments are closed.