Najlepšie akčné filmy

akcnyfilm

Akčné filmy sa tešia mimoriadnej obľube najmä u mužskej časti populácie.

Aké sú vaše najoblúbenejšie akčné filmy ? Asi každý muž má rád akčňáky v ktorých je napätie, akcia, krv strieka na všetky strany hlavne je dobré keď je to zo zloduchov ktorých porazí Rambo alebo iný super hrdina.  Tento druh kinematografie začal Hollywood chrliť až v 80 tych rokov a vyzerá že mu tento žáner výborne vynáša až dodnes. Všetko začalo legendárnym RAMBOM ktorého hral Sly Stallone ešte v 80 tych rokov. Mnoho dospelých chlapov možno aj dnes nájde v pivnici odložené VHSky so všetkými dielmi ramba. Potom prišiel legendárny Arnold Schwarzenegger a jeho COMMANDO, RED HEAT, TERMINATOR alebo slávny historický film  CONAN ktorý patrí medzi moje naobľúbenejšie akčňáky aj keď je to film už dobrých pár desiatok rokov starý.

Švarco ako zostárol , pomaly sa ľuďom zunoval, a tak nastúpili noví hrdinovia v 90 tych rokov valcoval najmä Bruce Willis so sériou Smrtnosnej Zbrane, obľúbený bol aj majster bojových umení slávny Steven Seagal ktorý motivoval nejedného chlapca aby začal chodiť na kurzy karate a aikida. V dnešnej dobe je to trochu iné. Hollywoodske štúdiá sa snažia oživiť slávne komixové postavičky.

BATMAN

Tento slávny comix sa dočkal filmového spracovania už v niekoľkých verziách.

SPIDERMAN

Prednedávnom prišiel na plátna kín no podľa tržieb zatiaľ neuspokojil očakávania filmových magnátov

SUPERMAN

Filmová klasika ktorá priťahuje do kina nenáročné masy už dlhú dobu.

X-MEN

Filmový trhák posledných rokov. Osobne sa mi tento film nepáči asi preto lebo ide o prelínanie sa akčného žánru so SCI-FI.

Comments are closed.